İSKONTO ORANI ve VADE konusunda Satış Merkezimizden bilgi alınız...

HABERLER & DUYURULAR

tüm haberler »

Hakkımızda

           Firmamız, 2001 yılında   “ Hayatı Güzelleştiren Detaylar  “  sloganı ile, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde, yüksek yoğunluklu XPS ve EPS POLİSTREN plakalardan, KAR– SİS  markası altında, iç ve dış cephe dekor ürünleri imal ederek faaliyetine başlamıştır. Adını “ KARtonpiyer SİStemleri 'nin” kısaltılmasından alan KAR-SİS, kısa sürede marka bilinirliği ve marka değeri yaratarak, pazarda yerini almış, hızlı bir gelişim  süreci ile her geçen gün, ürün ve müşteri portföyünü genişletmiş,  yurt içi ve yurt dışında oluşturduğu bayi ağı ile yaygınlaşmış,  ilkeli, dürüst, kaliteli satış ve üretim politikası sayesinde, “Sektörün Önde Gelen Firması“ konumuna gelmiştir.  

2006 yılında,   inşaat başlangıcının her aşamasında kullanılacak yalıtım malzemeleri üreten, KAR-POL kurulmuştur Aynı dönemde, çeşitli sektörlerde kullanılacak ambalaj malzemelerinin ve fidecilikte kullanılan viyollerin üretimi başlamıştır. Yatırımlar hız kaybetmeden devam etmiş ve o güne kadar dışarıdan temin edilen EPS kütükler KAR- POL  bünyesinde üretilmeye başlamıştır. Pazar ve yatırımlardaki büyüme ile birlikte firma yönetimi, faaliyetleri bir grup adı altında toplamaya karar vermiş Kar-sis  ve Kar-Pol   yanında, faaliyet konusu bu iki fabrikanın üretimini satmak, pazarlamak, tanıtmak ve inşaat taahhüt işlerini de kapsayan KAR-YAPI  kurularak, diğer şirketlerin sadece marka değerlerinin kalması kararı alınmıştır. Tüm resmi işlemler, KARYAPI bünyesinde devam etmektedir.

Ürün kalitesinin dışında,  kaliteli hizmet ve kaliteli yönetim ilkesinin bünyesinde var olduğuna inanan firmamız, kurumsal kimliğini geliştirmek için 2007 yılında, ISO 9001- 2008 belgesini almıştır.

Firma sürekli geliştirdiği ve çok önem verdiği ARGE çalışmalarıyla pazara yeni ürünler ve yeni uygulamalar sunmaya devam ederek , sektöründe bir çığır açmış ve dünyada adını söz ettirmeyi başardığı ambalajlı, barkodlu yapı market ürünlerinden oluşan  REGOLA markalı ürünlerini sektöre kazandırmıştır.

 2008 yılında, Antalya 2. Organize Sanayi Bölgesinde, 30.000 m² si kapalı olmak üzere toplam 60.000 m² lik  alanda faaliyetine devam eden firma,  kendi sektöründe faaliyet gösteren firmalar içinde,   en büyük alana ve kapasiteye sahip işletme konumundadır.

                2009 yılı, firma için yeni yapılanmaların, organizasyon anlamında  büyümenin devam ettiği bir yıl olmuş ve Kar-yapı AŞ. bünyesinde bulundurduğu, KARSİS ve KARPOL marka ürünlerinin fabrika yerleşkesinden ayrılarak, tüm satış ve pazarlama faaliyetlerin yürütüldüğü, Antalya şehir merkezindeki Genel Merkez Ofisine taşınmıştır. 

2011 yılı sonunda kurduğu Yapı Kimyasalları ünitesi ile KAR-MİKS markası oluşmuş ve bu sayede yapıştırıcı ve sıva harçlarının üretimini kendi bünyesinde yapmaya başlamıştır.  Çok yakında sisteme dahil etmeyi planladığı on-line satış markamız olan KAR-SHOP ise, ambalajlı ürünlerin internet ortamında satışını sağlayacak sistemlerimizi temsil etmektedir.

          Büyük kısmı yurt içinden temin edilmiş, bilgisayar destekli enjeksiyon makinaları  ve CNC kesim tezgâhlarında, günlük ortalama 150-200 bin mtül kartonpiyer, 10 bin parça dış cephe,TSE standartlarına uygun birçok EPS  ürün imalatıyla, gerek üretim kapasitesinin rakamsal büyüklüğü ve gerekse sahip olduğu ürün çeşitliliği ile, yine kendi sektöründeki firmalar arasında, “Dünyanın Sayılı Üreticisi” konumundadır.

Müşteri memnuniyeti ve ürün kalitesini geliştirmeyi kendisine ilke edinmiş, bayileri ve satış noktalarıyla nihai tüketiciye hizmet vermeyi amaçlamış, dünyanın en prestijli yapı marketlerin talep noktası haline gelmiş firmamız,  bu amaçları doğrultusunda,  yönetim sistemi ve teknolojik alt yapısına yatırımlar yapmak suretiyle, her geçen gün büyümeye devam etmektedir.