İSKONTO ORANI ve VADE konusunda Satış Merkezimizden bilgi alınız...

HABERLER & DUYURULAR

tüm haberler »

Tüm Haberler » ASMOLEN BİLGİLENDİRME

Değerli Müşterilerimiz;

Tuğla ve Kiremit Derneği adı altında olan kurum kendi ürünlerini öne çıkarmak adına etik olmayan davranışlar  sergileyerek haksız rekabete sebep olmaktadır.

     Öncelikle sizlere , Yapı Denetim kuruluşlarına daha sonra belediyelere gerek yazılar göndererek gerekse ikili görüşmeler yaparak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yetkilendirmiş olduğu kurumlardan alınan belgeleri yanlış aksettirerek kafa karışıklığına sebep olmaktadırlar. Kısaca  EPS Polistren asmoleni karalamaktadırlar. Oysa ki Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yetkilendirdiği 2 kurumdan  (TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ (TSE) ve İNŞAAT TEKNİK DEĞERLENDİRME VE BİLİMSEL ARAŞTIRMA KURUMU (İTBAK))  Ulusal Teknik Onay Belgesi alan EPS Polistren üreticilerinin ürünleri inşaatlarda kullanıma son derece uygundur.

       EPS Polistren asmolen bir dolgu malzemesidir. Bir bina tabliyesinde hafifliğinden ,taşıma-uygulama kolaylığından ve binaya getirmiş olduğu yükten kaynaklı statik hesaplarda büyük faydasının olduğu göz ardı edilemez.

       1m² tabliyeye EPS Polistren asmolen ortalama 4 kg ağırlık getirirken diğer  malzemeler 70 kg ile 100 kg civarı ağırlık getirdiği kanıtlanmıştır.

        Bu karalama politikaları sonucu Ulusal Teknik Onay Belgesi var olan EPS Polistren üreticileri ile belgesi olmayan üreticiler aynı kefeye konulmaktadır. KAR-YAPI TASARIM KARTONPİYER İNŞAAT İMALAT TURİZM TAŞIMACILIK SAN. TİC. A. Ş. adına  ,İnşaat Teknik Değerlendirme ve Bilimsel Araştırma Kurumundan (İTBAK) alınan 14.05.2015 tarihli UTO 2015-042 numaralı Ulusal Teknik Onay belgemiz mevcuttur. EPS Polistren asmolen ürünlerimiz için almış olduğumuz  Ulusal Teknik Onay belgemiz ekte tarafınıza sunulmuştur. Resmi anlamda ürünlerimizin hiçbir eksiği bulunmamakla birlikte siz değerli müşterilerimizin karşılaşacağı her türlü olumsuzluklarda Kar-yapı A.Ş. olarak yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.                                                                       

Saygılarımızla; 

Kar-Yapı A.Ş.